מה לבדוק לפני שקונים דירה מקבלן? להשקעה או מגורים

מה לבדוק לפני שקונים דירה מקבלן? להשקעה או מגורים

אתם עומדים לרכוש דירה מקבלן? ללא ספק אתם עומדים לעשות צעד משמעותי מאוד שיכול להשפיע בצורה משמעותית על העתיד שלכם. אך לפני שאתם מקשיבים להבטחות של הקבלנים, שיעשו הכול על מנת לשכנע אתכם לרכוש את הדירה – מוטב שתבינו בדיוק כיצד מומלץ לכם להתנהל. במאמר הבא נביא את כל הדברים שאסור לכם לוותר עליהם כאשר אתם רוכשים דירה מקבלן. מוכנים? בואו נצא לדרך.

צעד ראשון – בצעו השוואה עם פרויקטים אחרים בסביבה

דמיינו לכם מצב שבו אתם מחפשים מכבסה בתל אביב, האם אתם תשאירו את הבגדים שלכם במכבסה הראשונה שראיתם? ככל הנראה שלא, אתם תנסו לבדוק עוד כמה אופציות על מנת שתוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר. אז כך שאתם צריכים להתנהל כאשר אתם מחפשים לרכוש דירה מקבלן, אל תסגרו עם הפרויקט הראשון שהגעתם אליו. תבדקו את השטח ותנסו להכיר את הפרויקטים השונים הנמצאים בקרבת מקום, כך יהיה לכם הרבה יותר קל להבין את העלויות ואת ההטבות שאתם מקבלים.

תבררו מידע על הקבלן שאמור לספק לכם את הדירה, ותוודאו כי בפרויקטים אחרים אותם הוא בנה הוא אכן עומד בהבטחות שאותן הוא מפזר לפני שרוכשים את הדירה. הכוח נמצא בידיים שלכם, תשתדלו לנתב אותו למקומות נכונים על מנת להפוך את רכישת הדירה לכדאית ומשתלמת עבורכם מכל הבחינות.

צעד שני – תכירו את הסביבה שבה מוקם הפרויקט

כמו כל פרויקט נדל״ן מתחיל, ובמיוחד במיקומים שלא היינו בטוחים שזה יתחיל בכלל (פרויקט חוף התכלת  בהרצליה הוא דוגמא טובה לכך), כך גם ביטקוין נכנס לחיינו בצורה איטית וכיום הוא סוחף אחריו לא מעט משקיעים מכל רחבי העולם, ועד עכשיו ממשיכים להצטרף עוד ועוד ולעשות מסחר במטבעות הביטקוין. ובכלל כל שאר נישת המטבעות הוירטואלים תפסה חזק וממשיכה רק לעלות (המלצה שלנו: אל תפספסו את ההשקעה הזו).

זו בדיוק הסיבה שאנחנו צריכים להכיר את סביבת ההשקעה שלנו לפני שאנחנו מתחילים. בעצם להכיר ולבנות אסטרטגיה נכונה ומתאימה. אך לפני שאתם חותמים על ההסכם, עליכם לוודא היכן בדיוק ממוקם הפרויקט ולהכיר את הסביבה שבה אתם הולכים להתגורר. מדובר על החלטה לא פשוטה, ואתם חייבים להרגיש כי הסביבה שבה אתם נמצאים היא הסביבה המושלמת עבורכם.

במידה ויש לכם ילדים, תנסו לברר אילו מוסדות חינוך נמצאים בקרבת מקום (בין אם מדובר על בתי ספר או על גני ילדים). תבררו מהי הזמינות של התחבורה הציבורית במידת הצורך, וכמובן האם יש חנייה בשעות העומס.

צעד שלישי – חתימה על החוזה

הבדיקות המקדימות שביצעתם הן בדיקות חשובות במיוחד, לא מעט אנשים שוכחים לבצע את הבדיקות הללו – ובסופו של יום הם מוצאים את עצמם בסיטואציה לא נעימה בכלל. אתם קונים את הדירה החדשה מהקבלן ממיטב כספכם, ואין זה ראוי שתגלו כי קיבלתם חתול בשק – הרי זה הדבר האחרון שתרצו שיקרה לכם, בטח שאתם חושבים שרכשתם את בית חלומותיכם.

לאחר שווידאתם את כל הדברים הללו, תוכלו לחתום על החוזה עם הקבלן על מנת שתוכלו לשריין לעצמכם את הדירה המבוקשת. כמובן עליכם לוודא כי כל הפרטים שסיכמתם עליהם מופיעים בחוזה, ומוטב שתיקחו את החוזה אליכם לבית על מנת לעבור עליו בשקט ובלי לחץ טרם החתימה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם