דרכים יעילות לחיסכון בחימום המים בדוד

דרכים יעילות לחיסכון בחימום המים בדוד

חימום מים ידוע כפרוצדורה שמצריכה שימוש באנרגיה רבה. יצירת אנרגיה לחימום מים יכולה להגיע ממשאבי טבע נזילים וחינמיים כמו השמש לדוגמא, או ממשאבים בתשלום כמו גז וחשמל.

הבחירה במשאב שיחמם את המים תלויה בעיקר במשאבי הטבע שקיימים בשפע באותה המדינה. מדינת ישראל התברכה בהמון ימים של שמש. רוב ימות השנה בארצנו הקטנטונת חמימים עד חמים מאוד. אפילו בעונת החורף ניתן למצוא ימים שמשיים. בזכות אנרגיית השמש אנו יכולים לחמם מים ללא עלות.

 העלות היחידה תהיה על התקנת הדוד והקולטנים ועל בדיקות שגרתיות פעם בשנה עד שנתיים או תיקון תקלות. חשוב לדעת שתקלות בדוד השמש יכולות לפעמים להיות פשוטות מאוד. לדוגמא, בבנייני דירות בהם יש מערכות דוד משותפות, יש זליגה של מים קרים מהצינורות המשותפים אל הדודים ואז אנו חווים מקלחות עם מים פושרים וחושבים כי דוד השמש לא מחמם. לתקלה זו יש כיום פיתרון יעיל באמצעות מערכת הפקחום. 

חימום מים בימים קרים וגשומים

אז נכון, יש בארץ שלנו המון ימי שמש, אך בעונת החורף, רוב הימים הם קרים וגשומים ואנו זקוקים למשאבים אחרים עבור חימום המים. רוב הבתים מכירים את החימום בעזרת דוד החשמל וחלק מן הבתים יתקינו חימום מים באמצעות גז. בשתי השיטות הללו יהיה לנו תשלום חודשי בעבור החשמל או הגז ושאלת החיסכון בתשלום על החשמל או הגז תמיד קיימת. אז אם אתם תוהים איך לחסוך בעלויות של דודי החשמל, גז או מים בעת חימום המים שלכם בבית? תחסכו בחשמל או בגז, ריכזנו עבורכם מספר דרכים יעילות לחיסכון וגם מידע על הפקחום ומה עושים אם הדוד לא מחמם. 

דרכים לחיסכון בחשמל בהפעלת דוד חשמלי לחימום מים

על מנת שדוד החשמל שלכם לא יצרוך המון חשמל, יש לדאוג למספר עקרונות פשוטים. עקרון ראשון, תדאגו להדליק את הדוד קרוב לזמן המקלחות. עיקרון שני, אם אינכם בבית, דאגו שיהיה לכם טיימר שמכוון את הזמנים שבהם הדוד דולק. עיקרון שלישי, מידי שנה בידקו את מצב האבנית בדוד, בקולטנים ובתרמוסטט, על מנת שהחימום של המים יהיה יעיל. 

עיקרון רביעי, מדבר על שימוש בפטנט הפקחום, אם דוד החשמל שלכם לא מחמם. אלו מצבים שמתרחשים בבנייני דירות ובהם מומלץ לחבר לדוד החשמל שלכם את מערכת הפקחום, לעוד פרטים כנסו לאתר pakahom.com. מדובר במערכת חכמה שתפקידה לזהות את המים החמים בדוד שלכם ולייצר שסתום בין הדוד למערכת הצינורות המשותפים. כך למעשה אתם מחממים מים שנשמרים עבורכם למקלחת ולא מתערבבים עם המים הקרים שבצינורות. 

דרכים לחיסכון בגז בהפעלת דוד גז לחימום המים

בכל הנושא של חיסכון בגז, יש תחילה לבדוק שאין נזילות גז. נזילות גז יוצרות שימוש רחב בו וכך למעשה אתם לא חוסכים, אלא משלמים יותר. כאשר משתמשים בחימום בגז, עדיין ניתן להשתמש בדוד השמש ולחסוך בגז וכמו כן, להתקין את מערכת הפקחום למקרים בהם הדוד לא מחמם מספיק. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם