פנסיה חובה לעצמאים – כך תעשו זאת נכון

פנסיה חובה לעצמאים - כך תעשו זאת נכון

בתחילת שנת 2017 נפל דבר במדינת ישראל כאשר נכנס לתוקפו חוק לחיסכון וסיוע לעצמאים. במסגרת החוב חויבו לראשונה עצמאים לחסוך לפנסיה שלהם, מה שהיה בעבר רק בגדר המלצה. לא מעט עצמאים לא מבינים בדיוק מה אומר החוק, וכיצד הוא אמור לסייע להם. במאמר הבא נסביר לכם בדוק מה הוא חוק פנסיה חובה לעצמאים, וכיצד הוא יכול להועיל לכם – כך שתוכלו להוציא מהלימון לימונדה ותמצאו את עצמכם עושים את הצעדים הנכונים.

מהי המטרה העיקרית של החוק?

חוק פנסיית חובה בישראל נכנס לתוקף בשנת 2008, במסגרתו חויבו מעסיקים להפקיד לפנסיה עבור העובדים שלהם  – אך החובה הזאת לא הייתה קיימת אצל אותם אנשים שעובדים בתור עצמאיים. דבר שהביא לכך שלא מעט עצמאים פשוט לא חסכו לפנסיה שלהם, ממגוון רחב של סיבות – ומכאן הגיעו גם לא מעט בעיות כאשר אותם עצמאיים הגיעו לגיל הפנסיה.

עצמאי שעבד כל חייו ולא התייעץ עם סוכן ביטוח פנסיוני מעולם מצא את עצמו ללא כסף בפנסיה. אותם אנשים שהתרגלו לחיות מהמשכורות היפות שהרוויחו, הגיעו למצב שהם פשוט חסרי כל ומתקשים לסגור את החודש. כך בעצם מבטיחה המדינה כי לא משנה אם אתה עצמאי או שכיר תוכל להגיע לגיל הפנסיה ולפרוש בכבוד. כי בסופו של יום זוהי אחת מהבקשות הבסיסיות ביותר של כל אדם שעובד במשך כל כך הרבה שנים בין אם הוא עצמאי או שכיר.

על אילו עצמאים חל החוק?

חוק פנסיה חובה לעצמאים תקף לגבי כל עצמאי מגיל 21 ועד לגיל 60, דהיינו כמעט כל העצמאיים במדינת ישראל. אך בנוסף החוק קובע כי העצמאי חייב להיות רשום כעוסק מורשה מעל לחצי שנה. במצב כזה המדינה מחייבת את אותו עצמאי להפריש מידיי חודש סכום מסוים לקרן הפנסיה על מנת שהוא יוכל להתקיים בעתיד בצורה טובה יותר.

בנוסף למה שכתבנו בחלק העליון, עובד המוגדר בתור עצמאי שמלאו לו 55 שנים ביום שבו החוק נכנס לתקוף (בתאריך ה- 1.1.2017) מקבל אוטומטית פטור מחובת ההפקדה לפנסיה.

איך מבצעים את ההפקדה לפנסיה?

רוצים לבצע הפקדה לפנסיה ללא סכנות וללא בירוקרטיה מיותרת? הדרך הטובה ביותר שבה תוכלו לעשות זאת זה על ידי סיוע של סוכן ביטוח פנסיוני. מדובר על איש מקצוע אשר יודע בדיוק מה אומר החוק, והוא ידע בדיוק איזה סכום אתם צריכים להפקיד על מנת שתעמדו בדרישות של המדינה.

לכן חשוב מאוד שלא תיקחו סיכונים כאשר זה מגיע לעתיד שלכם, הפנסיה שלכם חשובה בדיוק באותה המידה כמו המשכורת שאתם מקבלים כרגע. בסופו של יום אינכם יכולים לדעת מה צופן העתיד, וחשוב מאוד שתכינו את עצמכם לכל מצב. אז פנו לסוכן פנסיוני על מנת שיסביר לכם בדיוק מה אתם צריכים לעשות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם