עו״ד לשירותך: מתי כדאי ונכון להעסיק עורך דין? והפעם, עורכי דין מקרקעין ודיני עבודה

מתי כדאי ונכון להעסיק עורך דין?

אם אתה שוקל לקנות בית, כנראה שזו תהיה ההשקעה היקרה ביותר שתבצע אי פעם. בנוסף לשימוש בסוכן נדל"ן לטיפול בהליך המשא ומתן, מומלץ לשקול לשכור עורך דין מקרקעין שינחה אותך בתהליך המשפטי.

עורכי דין מקרקעין מתמחים בעניינים משפטיים הקשורים לרכוש, החל מעסקאות מכירה ועד לסכסוכים בין צדדים. מדינות רבות דורשות כי עורך דין מקרקעין יהיה נוכח בסגירת העסקה. גם אם מדינתך אינה דורשת זאת, ייתכן שתרצה שהוא יהיה שם בשבילך.

עורך דין נדל"ן יבדוק את כל הניירת לפני הסגירה מטעמך ויסייע לך בכל בעיה או מחדל בתיעוד. בסגירת העסקה, עורך הדין ייצג את האינטרסים שלך.

מתי כדאי להעסיק עו״ד לדיני מקרקעין?

באופן כללי, ישנן  עסקאות בהן נוכחות של עורך דין מקרקעין היא הכרחית וחובה על פי החוק, אנחנו ממליצים להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין בכל עסקת נדל"ן שאתה מבצע, או לפחות להתייעץ עם עורך דין לנדל"ן כדי לוודא שהעסקה נעשית כהלכה ובהתאם לחוק.

מה מכסים דיני מקרקעין?

דיני מקרקעין כוללים רכישה ומכירה של מקרקעין, כלומר קרקע וכל מבנה הנמצא עליה. זה מכסה גם סוגיות משפטיות הקשורות לכל מה שקשור לקרקע או למבנה, כמו מכשירים ומתקנים שונים.

עורכי דין המתמחים בענף זה של מערכת המשפט מבטיחים כי נהלים נאותים מתקיימים במהלך רכישה או מכירה של נכס. יתכן שהם גם עוסקים באופן השימוש בנכס. דיני מקרקעין מכסים שטרי קניין, ארנונה, תכנון מקרקעין, ירושות מקרקעין ועוד.

מה עושים עורכי דין לדיני עבודה?

עורכי דין לדיני עבודה מייצגים מעסיקים ועובדים כאחד הצדדים בסכסוכים ובמשא ומתן. עם זאת, חוקי העבודה מתמקדים במיוחד בתעשיות עם איגודי עובדים (מורים, שוטרים, נהגי אוטובוס וכו') ובכללים והתקנות בתחום. עורכי דין לעבודה ייצגו את חברי איגודי העובדים בתיקים נגד מעסיקים ובמשא ומתן לשביתה, כמו גם מעסיקים בתיקים נגד עובדים.

בכל הקשור לפרינסלרים ועובדים עצמאים שלא נחשבים "שכירים" לפי החוק, חשוב לדעת שהחוקים שונים.

מה עלי לצפות כאשר אני עובד עם עורך דין לדיני עבודה?

אם העניין המשפטי שלך ייגמר בבית המשפט ואתה התובע, או שתפוצה על ידי הצד השני, תגיע להסכמה על פשרה, או שתאבד את התיק ותגמור בחזרה איפה שהתחלת. אבל אם אתה נתבע, האפשרויות זהות בערך, אך אתה יכול לשלם במקום לקבל הזדמנות לזכות בכסף. ישנן אפשרויות אחרות מלבד ללכת לבית משפט, כמו לקחת את שירותיו של עורך דין לדיני עבודה מקצועי שיוכל לייעץ לך על דרך הפעולה הטובה והנכונה ביותר שלך.

מתי כדאי להיעזר בעורך דין לדיני עבודה?

כמעסיק, מומלץ להתייעץ עם עורך דין לדיני עבודה אם:

  • איום עובד לתביעה, בדרך כלל על בסיס טיפול לא נכון, שעות נוספות שלא כדין, אפליה, תנאי עבודה מסוכנים או פיטורין שלא כדין.
  • אתה רוצה לפטר עובד איחוד שלא עושה את עבודתו כראוי.
  • איום בשביתה.

כשכיר, אולי תרצה להיפגש עם עורך דין לעבודה אם:

  • אתה רוצה להגיש תביעה משפטית נגד המעסיק שלך בגין כל סוג של טיפול לא נכון.
  • פיטורין שלא כדין.
  • תרצה לנהל משא ומתן על תנאים במהלך שביתה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם