עיבוד שבבי בשנת 2020

עיבוד שבבי בשנת 2020

מהו עיבוד שבבי?

העיבוד השבבי הוא למעשה תהליך שבו לוקחים חומר גלם מסוים וממנו יוצרים מוצר מוגמר באמצעות חריטות, השחזה, ניסור ועוד. זהו תהליך אשר כולל בתוכו שימוש במכונות מגוונות שכל אחת מהן מותאמת עבור חומר גלם אחר. כל מוצר שאתם רואים כיום בתעשיות השונות היה בעברו חומר גלם שנעשה בעזרת הטכנולוגיה של עיבוד שבבי. כמעט כל תעשיה כיום משתמשת בעיבוד, כחלק מיצירת מוצרים מגוונים. זהו תחום מאוד מאוד מפותח טכנולוגית ועם הזמן הוא רק הולך ומשתבח. כניסת הטכנולוגיה המחשובית לעולמנו נכנסה גם לענף העיבוד השבבי ובעזרתה ניתן ליצור מוצרים מדויקים ואיכותיים ללא מגע ידי אדם. עיבוד שבבי נעשה כיום על כל מיני חומרים מגוונים, עליהם נדבר במאמר זה.

עיבוד שבבי בעץ, מתכות ופלסטיק

עץ הוא אחד החומרים היותר שימושיים בעולם שלנו. אנו מייצרים מעץ רהיטים מגוונים, מטבחים, עיצוב חצרות ועוד. אחת הדרכים ליצירת מוצרים מעץ הוא העיבוד השבבי אשר מאפשר חריטות מיוחדות וטקסטורות איכותיות. על מנת לייצר רהיטים מיוחדים, על מפעל העיבוד השבבי להשתמש במכונות מדויקות שייצרו את הטקסטורה האיכותית ביותר. מעבר למתכת העץ, גם מתכות מסוגים שונים ופלסטיק הם חומרי גלם אשר שימושיים מאוד בתעשיית העיבוד השבבי כיום. תהליך התכנון במפעל לעיבוד שבבים הוא חשוב מאוד. תחילה עליהם לבצע תכנון מדויק באמצעות סרטוט של מה שמעוניינים לייצר, לאחר מכן יש לבחור את המכונות הנכונות ביותר עבור התהליך ולבסוף כתיבת תכנית עבור המכונה. ככל שהתהליך יהיה מדויק יותר, כך הרהיט שיווצר יהיה איכותי יותר קרוב לתכנון.

עיבוד שבבי במכונת חריטה

מכונות חריטה הן מכונות שמתאימות כמעט לכל חומרי הגלם. תפקידן להסיר חלקים מחומר הגלם עד ליצירת המוצר באופן מדויק. כיום יש מספר טכנולוגיות העוסקות בחריטה. זו יכולה להיות חריטת CNC ממוחשבת אשר עובדת על פקודת מחשב או מחרטות בגדלים גדולים יותר עבור מוצרי תעשייה בסדר גודל ענק. בשנת 1999 איציק סוסתיאל הקים את חברת א. סוסתיאל בע"מ אשר משתמשת בחריטות CNC לצורכי מכניקה עדינה. החברה דוגלת בדיוק ואיכות ועל כן מקפידה מאוד על תהליך התכנון שהסברנו קודם. יצחק סוסתיאל לא מתפשר על איכות ואמינות ונותן ללקוחות שלו מענה איכותי עד לשלב קבלת המוצר.

מכונות חיתוך לייזר

סוג נוסף של מכונות חיתוך הן מכונות הלייזר. במכונות אלו משתמשים כאשר מבצעים עבודות חיתוך וחריטה עדינות המצריכות דיוק. במכונות הלייזר משתמשים כאשר מעוניינים שלא יהיו כמעט טעויות בנראות של המוצר. הלייזר עובד בצורה ממוחשבת ללא מגע ידי אדם.

לסיכום, עיבוד שבבי הוא ענף מתקדם מאוד טכנולוגית, בענף זה ניתן לעבד חומר גלם לכדי מוצר. עבודת העיבוד השבבי תהיה מאוד מדויקת כאשר תהליך התכנון הוא נכון ובחירת המכונה הנכונה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם